האם יש טיפול שיכול להעלים את תופעות הלוואי הללו?

הפורום יעסוק בטיפולים אפשריים במחלת הקטרקט, תסמינים, ניתוחי קטרקט וקטרקט בלייזר, התאמה, הכנות, לפני ואחרי ניתוח , תופעות לוואי ועוד.
יינתנו תשובות ללא הטיה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לניתוחי קטרקט.

הרופא: דר' אורי מלר
דר' אורי מלר הוא מנתח בכיר ומנהל את מרפאת הקטרקט במרכז הרפואי 'עיניים' בעזריאלי, ת"א, מנתח בכיר ב'עתידים מדיקל סנטר' ברמת החייל. רופא ומנתח עיניים במחלקת עיניים של ביה"ח 'אסף הרופא'.

מנהל: דר' אורי מלר

לפורום עיניים

האם יש טיפול שיכול להעלים את תופעות הלוואי הללו?

שליחה על ידי לפורום עיניים » 25 דצמבר 2018, 23:09

עברתי ניתוח אינטראלאסיק לפני 3 חודשים

במקום לראות פרטים בחדות אני מבחינה בכך שחלק מהתמונה בעצם מחוקה, כאילו היא לא קיימת בכלל. לרגע רואים בחדות את האותיות הקטנות ופחות משנייה אחרי זה הכל מטושטש ולא מצליחה לזהות אפילו את האות הגדולה ביותר על הלוח אצל האופטומטריסט.

אני רואה בוהק, הילה ונצנוצים מסביב למקור אור שהאור נמרח על פני היקף גדול בהרבה מאשר מקור האור. הבוהק קורה ביום ובלילה. יש לי קשיים בנהיגה בלילה עד כדי כך שמשעה מסוימת אני לא יכולה לנהוג מחשש לחייהם ולחיי הסובבים.

לכל שלט נהיה עוד נפח, ולא ברור איפה הוא מתחיל ונגמר. הקונוסים שמניחים למקרי חירום של תאונות או עבודות תשתית מחזירים לי כל כך הרבה אור עד כדי סינוור כאבי ראש ועצירות תכופות בצד הכביש על מנת לתת לעיניים מנוחה. יש לי נצנוצים מקור האור מתפרס ונהיה דמוי כוכב כאשר יוצאים מלא קרניים ממנו. תופעה זו קורת לי ביום ובלילה,

כמובן שבלילה התופעה גרועה פי הרבה אך גם בחדרים עם תאורה חלשה ומעומעמת התופעה הזו קיימת..

איך אפשר להעלים את התופעות הללו של הטשטוש וההילות?

אמרו לי לאחר הניתוח שתוך חודש ההילות יעלמו לי!!! ועברו 3 חודשים ואין שיפור!!!

מה נפגע לי בעין שיש לי הילות סביב מקורות אור?

סמל אישי של משתמש
דר' אורי מלר
רופא עיניים

Re: האם יש טיפול שיכול להעלים את תופעות הלוואי הללו?

שליחה על ידי דר' אורי מלר » 26 דצמבר 2018, 19:45

שלום רב,
קשה להעניק יעוץ לפי מה שכתבת. עדיין לא עבר מספיק זמן להתייצבות מלאה וגם אין את כל נתוני הבדיקה.
אני ממליץ לחזור לרופא המנתח ולהפנות אליו את השאלות ואני מקווה שהתשובות יספקו אותך

בהצלחה!
ד"ר אורי מלר
דר' מלר אורי - מומחה קרנית
רשת המרכזים הרפואיים "עיניים"

AVI

שליחה על ידי AVI » 01 אפריל 2019, 20:54

שלום עעברתי לייזר בשיטת PRK וסובל מחלק מהתופעות שתיארת , מעונין לדעת האם חל שיפור אצלך ביינתים

סמל אישי של משתמש
דר' אורי מלר
רופא עיניים

שליחה על ידי דר' אורי מלר » 16 מאי 2019, 09:23

שלום שוב,
כפי שציינתי לא ניתן להשיב ללא בדיקה.
אני ממליץ לחזור לרופא המנתח ולקבל תשובה בהתאם למצב.
באופן כללי ביותר ניתן לומר שאמנם מרבית ההחלמה נמשכת כחודש אבל ההחלמה היא עניין אינדיבידואלי ולעיתים נדרש זמן ממושך יותר של מספר חודשים להחלמה סופית כך ש-3 חודשים זה עדיין לא סוף דבר ומירב הסיכויים שתופעות הלוואי שציינת יעלמו.
דר' מלר אורי - מומחה קרנית
רשת המרכזים הרפואיים "עיניים"

שלח תגובה