קטרקט ופזילה סמויה

הפורום יעסוק בטיפולים אפשריים במחלת הקטרקט, תסמינים, ניתוחי קטרקט וקטרקט בלייזר, התאמה, הכנות, לפני ואחרי ניתוח , תופעות לוואי ועוד.
יינתנו תשובות ללא הטיה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לניתוחי קטרקט.

הרופא: דר' אורי מלר
דר' אורי מלר הוא מנתח בכיר ומנהל את מרפאת הקטרקט במרכז הרפואי 'עיניים' בעזריאלי, ת"א, מנתח בכיר ב'עתידים מדיקל סנטר' ברמת החייל. רופא ומנתח עיניים במחלקת עיניים של ביה"ח 'אסף הרופא'.

מנהל: דר' אורי מלר

נעה

קטרקט ופזילה סמויה

שליחה על ידי נעה » 03 מאי 2019, 13:23

שלום, אני בת 59 ולפני 5 חודשים, עברתי ניתוח היפרדות רשתית. מיד אחריו, הופיעה אצלי פזילה (שהוגדרה ע"י הרופא כפזילה שהיתה סמויה והופיעה) ופזילה זאת תקנה את עצמה לבד, תוך שבוע.
עכשיו אני צריכה לעבור ניתוח קטרקט בעין המנותחת, קטרקט שלדברי הרופא המנתח, נוצר בדר"כ אחרי ניתוח כמו זה שעברתי. בהסבר שקראתי על ניתוח קטרקט, נאמר: ""מצב שיש להתרגל אליו לאחר ניתוח קטרקט הוא אובדן יכולת המיקוד. זה קורה משום שהעדשה המלאכותית המושתלת בעין אינה יכולה להתמקד באופן עצמי כמו העדשה הטבעית של העין."
שאלתי היא:
האם סביר להניח ששוב תופיע הפזילה הסמויה שלי והפעם לאחר ניתוח הקטקרט?
והאם במידה שתופיע שוב, היא עלולה להפוך לקבועה, בגלל אי היכולת של העין להתמקד אחרי ניתוח הקטרקט?
מאוד אודה לתשובה.

סמל אישי של משתמש
דר' אורי מלר
רופא עיניים
הודעות: 32
הצטרף: 29 אוגוסט 2018, 14:04

Re: קטרקט ופזילה סמויה

שליחה על ידי דר' אורי מלר » 05 מאי 2019, 08:16

שלום רב,
אכן יכולה להופיע פזילה סמוייה או קבועה לאחר ניתוחי קטרקט אבל זה לא שכיח.
בכל אופן אני לא בטוח שיש הרבה ברירות מכיוון שהקטרקט שהופיע לאחר ניתוח תיקון הפרדות הרשתית רק ילך ויחמיר וחדות הראיה תתדרדר כך שככל הנראה אין מנוס מניתוח הסרת הקטרקט

אם בכל זאת תופיע פזילה ניתן בחלק מהמקרים לתקן זאת בניתוח נוסף - לתיקון הפזילה אך הסיכוי שאכן תופיע פזילה עם צורך לניתוח נוסף אינו גבוה.

בהצלחה,
ד"ר אורי מלר.
דר' מלר אורי - מומחה קרנית
רשת המרכזים הרפואיים "עיניים"

שלח תגובה