דאגה בקשר לעיניים

הפורום יעסוק בבריאות העין, מחלות עיניים, בעיות ראייה ובטיפולים שונים לשיפור הראייה, טיפולי וניתוחי עיניים, הסרת משקפיים בלייזר, קטרקט וקטרקט בלייזר\ גלאוקומה\ השתלת עדשות תוך עיניות, דלקות עיניים, עין עצלה, לחץ תוך עיני ועוד.
יינתנו תשובות ללא הטיה מסחרית, בכל הנושאים הקשורים לבריאות העין.

הרופא: דר שמואל גרפי
דר' שמואל גרפי הוא מנתח בכיר של ניתוחי לייזר להסרת משקפיים (רפרקצייה) וניתוחי קטרקט וקטרקט בלייזר.
מנהל רפואי של המרכז הרפואי ' עתידים מדיקל סנטר' ברמת החייל והמרכז הרפואי 'עיניים' בעזריאלי ת"א.

מנהל: דר' שמואל גרפי

רונית

דאגה בקשר לעיניים

שליחה על ידי רונית » 23 יוני 2019, 09:31

ד"ר עמי הירש שלום רב.
רציתי לשאול כמה שאלות אם אפשר.
ראשית לגבי עצמי, אני בת 57 , יש לי קוצר ראיה כבר שנים, וב"ה בסדר. בגלל כל מיני תופעות קבעתי תור לרופא עיניים, שכרגע הוא בחו"ל, והתור לעוד שבועיים בעזרת ה'. אני מאוד דואגת, למשל, מדי פעם אני רואה פתאום כל מיני פסים בצדי העיניים , זה גם קורה הרבה בעיקר בערב, כאשר אני נכנסת מחדר חשוך למואר או ההיפך. אני רוצה לציין, שכבר כמה חודשים, היה לי הרבה מתח וחוסר שינה, בגלל כל מיני סיבות משפחתיות, (כגון טיפול בחולים וכו'), שאין כאן המקום לפרט. אפילו עכשיו מול המחשב, המשקפיים לא מספיק טובות וכו', אבל זה פחות מדאיג אותי, מתופעת כל מיני פסים.
האם יש מקום להרגעה? בכל מקרה , אני קבעתי תור, כמו שכתבתי.
נוסף לזה, רציתי לשאול על בני בן העשרים וארבע, כשהוא עשה בדיקות בשביל הצבא, שלחו אותו לבדיקת שדה ראיה, כי הרופא עיניים ראה שהמספר של הדיסקים האופטיים שלו, משהו כזה חריג מהנורמה. הוא עשה את בדיקת השדה ראייה ואמרו שאין עדות למחלה. אבל תמיד, יש לי דאגה גם מזה. האם יש משהו שאתה יכול להרגיע בנושא? אני זוכרת גם, שאמרו לו כשהוא היה ילד מאוד קטן, שיש לו עיניים מסוג כזה, שכדאי לעקוב אחריהם אחרי גיל 35, האם זה אומר שבטוח יש בעיה?
תודה רבה וסליחה על השאלות הרבות. רונית